Nezdepuszta
Nezdepusztára Szóládról vezet az út. A falut átszelő főúton induljunk Kötcse felé, majd a falu végén található buszmegálló után kanyarodjunk balra. Ezen az úton egészen a Nezde nevezetű, pár házból álló apró településig jutunk.
Nezdepusztára Szóládról vezet az út. A falut átszelő főúton induljunk Kötcse felé, majd a falu végén található buszmegálló után kanyarodjunk balra. Ezen az úton egészen a Nezde nevezetű, pár házból álló apró településig jutunk.
A 2012-ben alapított gazdaság a Balaton déli partján, a völgyhídjáról nevezetes Kőröshegyen működik, csupán 2,5 km távolságra a vízparttól. A gyönyörű balatoni panorámás birtok tavasszal tulipán- és nárciszvirágzás idején, nyáron pedig levendulavirágzáskor nyitja meg kapuit az érdeklődők előtt.
A vár a Czikó pihenőtől kb. egy kilométeres erdei túrával érhető el. A 2021-ben felújított várrom északi oldalán kialakított panoráma és pihenőteraszról megcsodálható a Balaton és a Kőröshegyi völgyhíd is.
A Szólád közelében álló több száz éves tölgyfa ritkaságszámba menő méretekkel büszkélkedhet. A faóriás 18 méter magas, öles törzsének legnagyobb körmérete 482 cm, becsült életkora 200-300 év. Ezeket az adatokat 2014-ben rögzítették.
A Teleki határában álló tizenkét méter magas 300 éves házi berkenyefa 2012 óta hatósági védettséget élvez, 2013-ben az „Év fája” versenyen az Országos Erdészeti Egyesület különdíját is elnyerte. A ma már ritkaságnak számító fafajta őshonos a Kárpát-medencében,
Balatonszárszó neve összefonódott József Attila halálával. A tehervonat kocsiját megidéző különleges emlékművön a tragikusan fiatalon elhunyt költő verseiből 5200 írógépbillentyűnyi részlet olvasható.
A Balaton déli partjának egyik legvonzóbb látványossága. Az interaktív kiállítás a magyar tenger hajózásának történetét mutatja be, a kilátótoronyból pedig a teljes balatoni panoráma megcsodálható. Itt van kiállítva Bujtor István legendás hajója, a Skála is.
Hazánk egyetlen teknős parkja Kőröshegyen található, a Balatontól két km távolságra. A park fő célja a különféle teknősfajok bemutatása. A fél hektáros területen jelenleg 283 példány él.
Az első és egyben legnagyobb hazai egzotikus madárgyűjtemény Kerekiben (Balatonföldvártól 5 km délre) várja az érdeklődőket. A madárpark elsődleges célja a madárvilág sokszínűségének bemutatása, és a díszmadárként tarott fajok tenyésztésében, tartásában való segítségnyújtás.